بهترین جراح دیسک گردن

دیسک گردن از شایع‌ترین مشکلات بین افراد مختلف است که معمولا با جراحی درمان می‌شود. انتخاب بهترین جراح دیسک گردن تجربه می‌تواند کیفیت زندگی ما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. در همین حال، انتخاب یک جراح بد می‌تواند منجر به عوارض، درد طولانی مدت و بدتر شدن بیش از پیش شرایط شود. ما در این مقاله به بررسی ویژگی‌های بهترین جراح دیسک گردن پرداخته‌ایم تا بتوانید بهترین جراح را برای مشکل خود انتخاب کنید.

دکتر محمود یزدان پناهی بهترین جراح مغز و اعصاب، ستون فقرات، دیسک کمر و دیسک گردن

دکتر محمود یزدان پناهی را می‌توان بهترین جراح دیسک گردن یا حداقل یکی از بهترین پزشکان جراح ستون فقرات کشور دانست که با تیمی متشکل از پزشکان و جراحان حرفه‌ای، بهترین درمان‌ها را به بیماران ارائه می‌دهد. برای دریافت اطلاعات بیش‌تر راجع به دکتر یزدان پناهی و نحوه درمان ایشان، به پیج اینستاگرام دکتر سر بزنید.

جراحی دیسک گردن چیست؟

جراحی دیسک گردن یک روش جراحی است که برای درمان بیماری‌هایی که بر دیسک‌های گردن تاثیر می‌گذارند، انجام می‌شود. ستون فقرات گردن شامل هفت مهره است که توسط دیسک‌هایی از هم جدا شده‌اند؛ این دیسک‌ها به عنوان یک عامل ضربه‌گیر بین مهره‌ها عمل می‌کنند و انعطاف پذیری ستون فقرات را فراهم می‌سازند.

شرایط مختلفی ممکن است برای دیسک‌های گردن به وجود بیاید که نیاز به جراحی ستون فقرات داشته باشد. از این شرایط می‌توان به بیماری‌هایی مانند فتق دیسک، بیماری دژنراتیو دیسک یا تنگی نخاع اشاره کرد. این شرایط می‌توانند علائمی مانند گردن درد، درد بازو، ضعف یا بی حسی در گردن و شانه‌ها ایجاد کنند.

در طی جراحی دیسک گردن، جراح معمولا برشی در جلو یا پشت گردن ایجاد می‌کند تا به دیسک آسیب دیده دسترسی پیدا کند. روند خاص هر جراحی و نوع درمانی که صورت می‌گیرد، به نوع بیماری بستگی دارد.

یکی از انواع رایج جراحی دیسک گردن، دیسککتومی است که در آن جراح بخشی از دیسک آسیب دیده را برای کاهش فشار بر روی نخاع یا اعصاب برمی‌دارد. گاهی اوقات ممکن است بهترین جراح دیسک گردن، مهره‌های اطراف دیسک آسیب دیده را با روش فیوژن به یک‌دیگر جوش دهد.

روش‌هایی کم‌خطر و کم‌تهاجم نیز برای انجام جراحی دیسک گردن استفاده می‌شوند. در این روش‌ها برش روی گردن کوچک‌تر است و از ابزارهای بسیار تخصصی دقیق برای انجام دقیق‌ترین برش استفاده می‌شود. جراحی دیسک گردن با لیزر یکی از این روش‌ها است که در ادامه این مقاله به آن می‌پردازیم.

توجه به این نکته ضروری است که جراحی دیسک گردن یک عمل بسیار پیچیده است که خطراتی را به همراه دارد و مراجعه به یک جراح با دانش و تجربه ناکافی، می‌تواند تاثیری شگرف روی بقیه عمرتان داشته باشد. به همین دلیل بهتر است با ویژگی‌های بهترین جراح دیسک گردن آشنا شده و بتوانید بهترین جراح را برای شرایط خود انتخاب کنید.

بهترین جراح دیسک گردن و ستون فقرات چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین جراح دیسک گردن معمولا در جراحی مغز و اعصاب تخصص داشته و فلوشیپی در جراحی ستون فقرات گذرانده است. پزشک در ابتدا به مرحله تخصص مغز و اعصاب می‌رسد و پس از گذراندن دوره‌ای، تخصص کامل جراحی ستون فقرات را به دست می‌آورد. در ادامه اصلی‌ترین ویژگی‌های بهترین جراح دیسک گردن یا به طور کل بهترین جراح مغز و اعصاب را بررسی کرده‌ایم:

 • تجربه: جراح باتجربه‌ کسی است که حجم بالایی از جراحی‌های دیسک گردن را انجام داده است. توجه داشته باشید که تعداد زیاد جراحی تنها ملاک نیست و موفق بودن این جراحی‌ها مهم‌تر است. این جراح قطعا تجربه بالایی دارد و می‌تواند هر مشکلی را برطرف کند.
 • تخصص: یک جراح که به طور خاص در جراحی ستون فقرات، با تمرکز بر اختلالات دیسک گردن و حتی دیسک کمر، تخصص دارد، درک عمیق‌تری از پیچیدگی‌های این شرایط خواهد داشت.
 • آموزش پیشرفته: به دنبال جراحی باشید که دوره‌های فلوشیپ را در جراحی ستون فقرات گذرانده باشد؛ این آموزش اضافی دانش و تخصص عمیقی را در روش‌های پیچیده جراحی ستون فقرات ارائه می‌دهد.
 • رویکرد تیمی: بهترین جراح دیسک گردن با یک تیم متشکل از متخصصان مختلف از جمله فیزیوتراپیست‌ها، متخصصان مدیریت درد و سایر متخصصان همکاری می‌کند تا بهترین مراقبت را به بیمار ارائه دهد.
 • مراقبت بیمار محور: بهترین جراحان ارتباط باز با بیماران را در اولویت قرار داده و گزینه‌های درمانی، خطرات و نتایج مورد انتظار را به طور کامل برای بیمار شرح می‌دهند. آن‌ها همچنین باید برای رسیدگی به هر گونه نگرانی یا سوالی که بیمار داشته باشد، وقت بگذارند.
 • تکنیک‌های پیشرفته: یک جراح ماهر باید در تکنیک‌های کم‌تهاجمی برای جراحی دیسک گردن مهارت داشته باشد؛ این تکنیک‌ها باعث درد کم‌تر پس از جراحی و دوره نقاهت کوتاه‌تر می‌شوند.
 • اطلاعات مربوط به جراح: در مورد میزان موفقیت جراح، رضایت بیماران از جراحی و میزان عوارض جراحی یک پزشک خاص تحقیق کنید. با مقایسه این اطلاعات، بهترین جراح دیسک گردن را انتخاب خواهید کرد.

انتخاب بهترین جراح دیسک گردن

با در نظر گرفتن عوامل زیر، بهترین جراح دیسک گردن را برای شرایط خاص خود انتخاب کنید:

 • مدارک: به دنبال جراحی باشید که دارای مدارک تخصصی در زمینه جراحی مغز و اعصاب و تخصص در جراحی ستون فقرات باشد. گواهی‌های مختلف یک جراح از منابع معتبر، نشان می‌دهد که جراح استانداردهای بالایی دارد و شایستگی‌های مختلفی کسب کرده است.
 • تجربه: میزان تجربه و سابقه کاری جراح را بررسی کنید و جراحی را انتخاب کنید که بیش‌ترین تعداد جراحی‌های موفق را داشته است و مدت زمان زیادی را به عنوان جراح کار کرده است. بهتر است جراحی را انتخاب کنید که در طول تمام دوران سابقه‌اش، فعال بوده و از روش‌های جدید نیز آگاه است.
 • تخصص: جراحي را انتخاب كنيد كه به شکل تخصصی در جراحي ستون فقرات ماهر باشد و در درمان اختلالات دیسک گردن تبحر داشته باشد.
 • ارجاعات و توصیه‌ها: توصیه‌هایی را از پزشک خود، دوستان یا اعضای خانواده خود که ممکن است تجربه خوبی با یک جراح دیسک گردن داشته باشند، بخواهید. علاوه بر این، می‌توانید در مورد جراح موردنظرتان در اینترنت تحقیق کنید تا از تجربیات سایر بیماران هم مطلع شوید.
 • تحقیق کنید: اعتبار، صلاحیت و سابقه جراح را بررسی کنید. هرگونه نقص در پرونده جراح را مطالعه کنید. همچنین می‌توانید در مورد نتایج و میزان موفقیت جراح در جراحی‌های دیسک گردن از اینترنت و سایر پزشکان پرس‌وجو کنید.
 • تکنیک‌های کم تهاجم: در مورد تجربه جراح در مورد تکنیک‌های جراحی کم‌تهاجم برای جراحی دیسک گردن پرس و جو کنید. روش‌های کم‌تهاجم اغلب منجر به زمان بهبودی کوتاه‌تر، درد کم‌تر پس از عمل و کاهش عوارض می‌شوند.

بهترین جراح دیسک گردن با لیزر

جراحی دیسک گردن با لیزر یک روش کم‌تهاجم و کم‌خطر است که برای درمان برخی از بیماری‌های ستون فقرات گردن مانند فتق دیسک یا تنگی نخاع استفاده می‌شود. در ادامه این روش و ویژگی‌های بهترین جراح دیسک گردن با لیزر را بررسی کرده‌ایم.

روش جراحی:

در طی جراحی دیسک گردن با کمک لیزر، جراح یک برش کوچک در ناحیه گردن ایجاد کرده و از فیبر لیزری برای هدف قرار دادن و برداشتن مواد آسیب دیده دیسک یا خارهای استخوانی که ممکن است نخاع یا اعصاب را فشرده کنند، استفاده م‌کند. انرژی لیزر برای تبخیر یا کوچک کردن بافتی که باعث فشرده‌سازی شده، با هدف کاهش فشار بر ساختارهای ستون فقرات و کاهش درد استفاده می‌شود.

ویژگی‌های جراح برای عمل با لیزر:

 • آموزش و تجربه: جراحی كه عمل جراحی ستون فقرات به کمک ليزر را انجام می‌دهد، بايد آموزش و تجربه تخصصي در استفاده از تكنولوژی ليزر برای عمل‌های ستون فقرات داشته باشد. رزومه جراح را در این زمینه بررسی کنید.
 • مهارت در تکنیک‌های کم تهاجمی: کار با لیزر اغلب به دقت و مهارت نیاز دارد. یک جراح باید در تکنیک‌های کم تهاجمی برای به حداقل رساندن ترومای بافتی، کاهش از دست دادن خون و بهبود سریع‌تر بیمار مهارت داشته باشد.
 • تعهد به آموزش مداوم: با توجه به پیشرفت‌های سریع در فناوری پزشکی، یک جراح باید متعهد شود که در جریان آخرین پیشرفت‌ها در جراحی ستون فقرات با کمک لیزر باشد. فقط در این صورت می‌تواند بهترین جراحی‌ها را انجام دهد.

لیست بهترین جراحان دیسک گردن

در ادامه این مقاله بهترین جراحان دیسک گردن کشور را معرفی کرده‌ایم. با بررسی این لیست، می‌توانید بهترین جراح دیسک گردن را برای شرایط خاص خودتان انتخاب کنید.

دکتر محمود یزدان پناهی

دکتر یزدان پناهی، فارغ‌التحصیل از دانشگاه بهشتی، بیش از ۷ سال سابقه در زمینه جراحی‌های مختلف ستون فقرات دارد. دکتر یزدان پناهی این ۷ سال، پیچیده‌ترین جراحی‌های ستون فقرات را با جدیدترین تکنیک‌ها انجام داده و سابقه‌ای درخشان دارد. دکتر یزدان پناهی دارای بورد تخصصی بوده و از بهترین جراحان دیسک گردن به شمار می‌رود.

دکتر فهیم باغبان

دکتر باغبان عضو جامعه جراحان اروپا است و از بهترین متخصصان مغز و اعصاب کشور به شمار می‌رود که بورد تخصصی نیز دارد.  این دکتر تخصص و سابقه زیادی در جراحی‌های مغز و اعصاب کسب کرده است.

دکتر محمد صمدیان

دکتر صمدیان، عضو هیئت علمی دانشگاه بهشتی بوده و از بهترین متخصصان مغز و اعصاب ایران است. این دکتر جراحی‌های پیچیده قائده جمجمه و ستون فقرات را انجام می‌دهد و از سال ۸۲ جراحی‌های مختلف مغز و اعصاب را انجام می‌دهد.

دکتر رضا سنجری

دکتر سنجری از دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شده است و سابقه انجام جراحی‌های بسیار زیادی دارد. دکتر سنجری انواع جراحی‌های مغز و اعصاب مانند جراحی تومور و جراحی دیسک گردن را انجام می‌دهد.